Pożyczka na zasiłek

Problemy finansowe dotknąć mogą na pewnym etapie życia każdego z nas. Część osób może liczyć w takiej sytuacji na pomoc ze strony państwa w postaci różnego rodzaju zasiłków oraz świadczeń. Niestety, nawet gdy okaże się, że przysługuje nam prawo do otrzymania takiego wsparcia, może się ono okazać niewystarczające. Wówczas wiele osób decyduje się na skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania.

Czy osoby pobierające świadczenia społeczne mogą otrzymać pożyczkę?

Na początek warto wspomnieć o tym, że wszystkie działające na rynku firmy pozabankowe jako źródło dochodu wliczają wszelkiego rodzaju zasiłki, świadczenia oraz zapomogi. W większości przypadków nie ma znaczenia, z jakiego źródła je otrzymujemy, o ile jest ono realne i jesteśmy w stanie je udokumentować w razie potrzeby. Większość pożyczkodawców udzielających chwilówek nie wymaga jednak ich przedstawiania, a nawet jeśli okaże się to konieczne, w zupełności wystarczający będzie wyciąg z konta bankowego. Należy liczyć się z tym, iż kwotę i rodzaj otrzymywanych dochodów należy uwzględnić we wniosku, jako że firma pożyczkowa musi przypisać dane potrzebne do wyliczenia zdolności kredytowej oraz podjęcia decyzji o przyznaniu pożyczki.

Jakie kwoty można otrzymać z zasiłków?

W 2018 roku, świadczenia rodzinne, w zależności od wieku dziecka, można otrzymać w kwotach: 95, 124 i 135 złotych. Przysługuje on rodzicom albo opiekunom dziecka, których dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 674 lub 764 złotych, kiedy dziecko jest niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym albo znacznym. W przypadku przekroczenia tego progu, zasiłek jest przyznawany w pomniejszeniu o kwotę przekroczenia.

Na jakie kwoty możemy liczyć utrzymując się z zasiłków?

Osoba, która utrzymuje się z zasiłków, a dodatkowo ma dzieci, może liczyć na przychody przekraczające próg minimalnej krajowej. Brak stałego zatrudnienia nie musi w tym przypadku powodować odmowy przyznania pożyczki. Nie zawsze jednak liczyć będzie można na kwoty maksymalne. Banki kierują się w tym przypadku tak zwaną rekomendacją T mówiącą o tym, iż jedna rata kredytu konsumenckiego nie może przekraczać połowy średniego wynagrodzenia. Wysokość kredytu na poziomie minimalnej krajowej pozwoliłaby zatem na uzyskanie kredytu rzędu kilku tysięcy złotych do spłaty co najmniej w rok. Instytucje pozabankowe mają jednak znacznie mniej restrykcyjne wytyczne, a każda z nich posiada indywidualne wytyczne odnośnie wyliczania zdolności kredytowej. Pozabankowe firmy będą bardziej skłonne udzielić najwyższej kwoty pożyczki, gdy klient zdecyduje się na opcję ratalną.

Wnioskując o pożyczkę, warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż instytucja pozabankowa przykłada dużą wagę nie tylko do wysokości dochodów, lecz również do innych kryteriów takich, jak historia kredytowa czy pozostałe zobowiązania kredytowe.

Wady i zalety inwestowania w obligacje skarbowe<< >>Jak wynegocjować podwyżkę?

About the author : doradcafinansowy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.